Dla Pacjenta

Dla Pacjenta

Podstawowe informacje

Przygotowanie do wizyty

1. DOKUMENTACJA.

 

Na wizytę u fizjoterapeuty lub osteopaty proszę zabrać wszystkie dokumenty i badania związane ze stanem zdrowia. Przede wszystkim są to: RTG, rezonans magnetyczny, wynik USG, wypisy szpitalne i lekarskie, tomografia komputerowa, badania laboratoryjne itd.

2. UBIÓR.

 

Ponieważ podczas wizyty oceniany jest narząd ruchu jako całość, wymagany jest bezpośredni dostęp do skóry pacjenta. W związku z tym prosimy o założenie komfortowej bielizny, dzięki czemu nie będziecie Państwo odczuwać dyskomfortu podczas terapii.

Terapia

1. WYWIAD.

 

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta bądź osteopata zadaje pacjentowi szereg pytań w celu ustalenia dokładnej lokalizacji urazu i przebiegu dolegliwości. Niezmiernie istotne są również pytania związane z historią wcześniejszych urazów, ich chronologią i rodzajem, nawet jeśli pozornie nie są związane z problemem bólowym, z którym pacjent zgłosił się na wizytę. Od dokładnego wywiadu zależy precyzyjna diagnoza i dalsze działania terapeuty.

2. BADANIE.

 

Kolejnym krokiem są testy kliniczne i funkcjonalne, dzięki którym fizjoterapeuta, rehabilitant lub osteopata określa stan strukturalny i funkcjonalny tkanek. Testy wykonywane są ostrożnie, ale mogą odwzorowywać dolegliwości bólowe pacjenta. Na podstawie zebranych informacji stawiane są pierwsze hipotezy dotyczące stanu zdrowia pacjenta i możliwości jego leczenia.

3. TERAPIA.

 

Terapia prowadzona jest na podstawie postawionej hipotezy diagnostycznej. Wszystkie czynności terapeuty nakierowane są na jak najszybsze rozwiązanie przyczyn i skutków problemu pacjenta. Fizjoterapeuta zawsze informuje pacjenta o możliwych efektach i skutkach wykonanego zabiegu.

Cennik

Wizyta

Cena

FIZJOTERAPIA / TERAPIA MANUALNA [ 45 MINUT ]
ZŁ 160
BADANIE USG + TERAPIA [ 45 MINUT ]
ZŁ 200
OSTEOPATIA [ 45 MINUT ]
ZŁ 160
MASAŻ LECZNICZY [ 45 MINUT ]
ZŁ 150
DRENAŻ LIMFATYCZNY [ 45 MINUT ]
ZŁ 150
TRENING MEDYCZNY [ 45 MINUT ]
ZŁ 150
DIAGNOSTYKA WAD POSTAWY [ 45 MINUT ]
ZŁ 160
FIZJOTERAPIA SPORTOWA [ 45 MINUT ]
ZŁ 160
KINESIOTAPING APLIKACJA
ZŁ50
DOJAZD DO PACJENTA [DODATKOWO DO CENY WIZYTY]
ZŁ 40

Facebook