Jak najlepsi tenisiści unikają kontuzji?

Leczenie urazów tenisowych, fizjoterapia Poznań

Jak najlepsi tenisiści unikają kontuzji?

JAK NAJLEPSI TENISIŚCI ŚWIATA UNIKAJĄ KONTUZJI?

Jak w wieku 36 lat wygrać turniej Wielkiego Szlema?

WIĘCEJ OBCIĄŻEŃ, MNIEJ KONTUZJI

Zapewne nie raz zastanawiałeś dlaczego np. Roger Federer prawie całą karierę przeszedł bez kontuzji, grając w każdym najważniejszym turnieju praktycznie maksymalną liczbę meczów? A dlaczego Ty lub Twoi partnerzy regularnie macie takie kontuzje jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, uraz stożka rotatorów dający bóle barku, uraz kolana czy kostki? Gracie przecież dużo mniej i z o wiele mniejszym obciążeniem. O co tutaj chodzi? Przecież czołowi tenisisci świata nie są cyborgami. Pomińmy takie aspekty jak sprzęt. Przecież obecnie nawet amatorzy grają dobrze dobranym sprzętem.

Leczenie urazów tenisowych, łokieć tenisisty, stożek rotatorów. Fizjoterapia Poznań

SEKRET PIERWSZEJ DZIESIĄTKI ATP

Chciałbym zwrócić uwagę na osoby działające w cieniu gwiazd tenisa. Czy komukolwiek mówią coś takie nazwiska jak Michal Novotny, Stephane Vivier czy Daniel Troxler? Są to fizjoterapeuci, którzy mieli do czynienia z Rogerem Federerem czy Rafaelem Nadalem. W sztabie czołowych tenisistów swiata działa wielu specjalistów, bez których niemożliwy byłby sukces. Są to trenerzy przygotowania fizycznego, psychologowie sportu, dietetycy. Są też fizjoterapeuci. Jakie jest ich zadanie?

Po pierwsze profilaktyka. Fizjoterapeuta dba o to, by zawodnik nie nabawił się urazu. Obecny poziom fizjoterapii pozwala na szybkie wyleczenie urazu. Co jednak z tego, skoro uraz spotyka zawodnika kilka dni przed najważniejszym startem? Najlepsi dbają przede wszystkim o to, by kontuzje ich omijały. To jest główne zadanie fizjoterapeuty. W zakres jego obowiązków wchodzi odpowiednia regeneracja, odnowa biologiczna, profilaktyka urazów i poprawa aspektów biomechanicznych i funkcjonalnych u zawodnika. Dzięki temu przy ogromnych obciążeniach  treningowych zawodnik jest gotowy do startów w najbardziej wyczerpujących turniejach.

Przy obecnej liczbie startów coraz częściej trafiają się kontuzje. Wynika to głównie z braku odpowiedniej regeneracji. Tenis jest również bardziej siłowy niż kiedyś i wymaga atletycznego przygotowania. Z tych najczęściej występujących kontuzji wskazać można urazy przeciążeniowe, naderwania, zapalenia itp. Słyszymy o poważnych urazach Djokovica, Murraya, Nishikoriego. Obecnie w sporcie zawodowym nie ma czasu na kontuzje. Kilka tygodni/miesięcy przerwy oznacza kilkaset tysięcy lub kilka milionów dolarów mniej. O ilu jednak urazach nie wiemy. Widzimy tylko końcowy efekt przygotowań w postaci zawodnika na korcie. Widzimy tylko najlepszych zawodników podczas najważniejszych turniejów. To właśnie dzięki szybkiej reakcji rehabilitanta zawodnicy są gotowi na kolejne duże obciążenia. Rolą fizjoterapeuty jest szybkie postawienie „na nogi”. Obecny poziom fizjoterapii pozwala na szybkie leczenie kontuzji tenisowych.

Leczenie łokcia tenisisty, fizjoterapia poznań

Pomyśl teraz ile razy nie rozgrzałeś sie odpowiednio? Ile razy zaczynałeś grę bez odpowednio długiej rozgrzewki? Novak Djokovic potrafi rozgrzewać się godzinę przed treningiem. Oczywiście amator nie ma godziny na rozgrzewkę. Ale powinien przynajmniej jakąś wykonać. Ile razy grałeś mimo bólu i nic z tym nie zrobiłeś? To dzięki temu, że za zawodnikami stoją m.in. fizjoterapeuci, tak często oglądamy zawodników w akcji na najwyższym poziomie. Warto te skuteczne rozwiązania przenieść do sportu amatorskiego i cieszyć się grą przez długi czas.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI jeśli masz kontuzje i nie wiesz jak sobie z nią poradzić.

Chcesz uniknąć kontuzji w przyszłości? Zwiększasz obciążenie treningiowe i obawiasz się łokcia tenisisty, golfisty, bólu kolana, bólu barku czy bólu pleców? Zastanawiasz się jak poprawić motorykę i funkcjonalność swojego ciała? NAPISZ DO NAS.

Pracujemy ze sportowcami na najwyższym światowym poziomie od wielu lat. Jeśli masz pytania – ZADZWOŃ.

Masz podobny uraz? Potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub napisz tutaj.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

10 powodów, dla których warto wziąć udział w kursie

10 POWODÓW DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE DIAGNOSTYKA ORTOPEDYCZNA W FIZJOTERAPII KORZYŚCI Z UDZIAŁU W KURSIE Share on: POZNASZ NAJSKUTECZNIEJSZE TESTY Spośród wielu testów opisywanych w badaniach i literaturze wybrano 150 najskuteczniejszych. Decydując się na kurs masz gwarancję otrzymania wiedzy jak wykonywać testy, które będą najbardziej wartościowe w praktyce klinicznej TESTY KLINICZNE - PODSTAWOWE NARZĘDZIE DIAGNOSTYCZNE FIZJOTERAPEUTÓW 2. OTRZYMASZ SKRYPT Z OPISEM WSZYSTKICH TESTÓW OMAWIANYCH NA KURSIE Wszystkie testy omawiane na kursie zostały opisane i umieszczone w skrypcie. Każdy kursant otrzyma skrypt, w którym znajdzie opis jak wykonać test i zinterpretować jego wynik. Dodatkowo przy każdym teście znajduje się...

USG w fizjoterapii – sposób na skuteczniejszą rehabilitację

USG W FIZJOTERAPII - SPOSÓB NA SKUTECZNIEJSZĄ REHABILITACJĘ DLACZEGO ULTRASONOGRAFIA PODNOSI JAKOŚĆ REHABILITACJI? Share on: Wykorzystanie USG przez fizjoterapeutę staje się coraz bardziej popularne, choć jeszcze spotykamy się z niedowierzaniem lub zdziwieniem ze strony pacjentów. Rehabilitacja pod kontrolą ultrasonografu dostarcza wielu wartościowych informacji o stanie tkanek miękkich i znacząco podnosi jakość procesu usprawniania i powrotu do pełnej sprawności. JAK DZIAŁA USG? Po pierwsze trzeba powiedzieć, że USG tkanek miękkich jest metodą NIEINWAZYJNĄ, BEZBOLESNĄ i nie pozostawia żadnych efektów ubocznych (brak szkodliwego promieniowania). Można je wykonywać tak często, jak to jest konieczne. Głównym przeciwwskazaniem są występujące zmiany skórne i rany. Fizjoterapeuta...

Kolejna kontuzja? Poznaj rozwiązanie!

Jak pozbyć się bólu pleców nabytego na siłowni w trakcie dwóch wizyt u fizjoterapeuty?

Czy uraz wyklucza z treningu?

Kiedy zaplanować powrót do sportu po kontuzji?Facebook