Masaż

Masaż

Utrzymaj efekty rehabilitacji

Masaż jest metodą udoskonalaną przez lata. Odpowiada zasadzie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dobroczynne skutki masażu pozytywnie wpływają na całe ciało, zwłaszcza czujemy się zestresowani, przemęczeni i bez chęci do życia.

Jego celem jest poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta oraz leczenie różnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.

Profesjonalnie wykonany masaż wpływa na poprawę kondycji, ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Zapobiega wielu dolegliwościom spowodowanym trybem życia i stresującą pracą.

W gabinecie masażu Body Medica pozbędziesz się dolegliwości bólowych wynikających z przeciążenia organizmu, a także spowodowanych urazami, kontuzjami i chorobami.
Prawidłowo wykonany przez masażystę zabieg poprawia funkcjonowanie całego organizmu, wszystkich układów i narządów.

W czym pomaga masaż:

  • usuwa stres i zmęczenie
  • poprawia elastyczność tkanek i poziom napięcia skóry
  • poprawia ukrwienie skóry, mięśni i przyśpiesza przemianę materii

  • usuwa nadmiar wody w organizmie i wyszczupla
  • stymuluje mikrokrążenie i usuwa toksyny z organizmu
  • redukuje cellulit i znacząco wspomaga odchudzanie

  • mechanicznie rozbija tkankę tłuszczową
  • regeneruje tkanki po wysiłku fizycznym
  • przeciwdziała kontuzjom i przeciążeniu

Rodzaje masażu:

Masaż tkanek głębokich

Zasługuje na szczególną uwagę, gdyż ukierunkowany jest na leczenie zaburzeń w systemie mięśniowo-powięziowym. To, co wyróżnia masaż tkanek głębokich od innych form masażu to głębokie pobudzenie mięśni przy aktywnym uczestnictwie pacjenta.

Praca terapeuty jest wolna i precyzyjna, a pacjent nie odczuwa bólu lub dyskomfortu podczas zabiegu. Terapeuta wykorzystuje różne częścia ciała, takie jak przedramiona, kostki palców, łokieć i praktycznie nie używa balsamów i olejków

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest najbardziej rozpowszechnioną i popularną formą masażu. Masaże oferowane przez nasz gabinet masażu dzielą się na: zabieg całościowy, gdzie masowane może być całe ciało (plecy, kark, ręce i nogi) lub częściowy, gdzie masowana jest tylko wybrana część ciała.

Techniki manualne wykonuje się w odpowiedniej kolejności przy użyciu oliwek i balsamów. Poprzez działanie mechaniczne obniżane jest napięcie mięśni, torebek stawowych, powięzi czy więzadeł.

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny wykonywany jest przy użyciu olejków eterycznych. Jest połączeniem masażu relaksacyjnego z leczniczym wpływem olejków. Olejki oraz ich połączenia dobrane są do konkretnej osoby oraz stosowane w konkretnym celu. Jest to silnie odprężający. Koi nerwy i znakomicie odstresowuje. Dzięki zastosowaniu odpowiednich olejków „nośników” olejki eteryczne wchłaniane są przez skórę do układu krwionośnego wzmacniając miejscowy i ogólny stan relaksu.

Olejki eteryczne mają wiele zalet. Od wielu lat znany jest ich różnorodny wpływ: odprężający, pobudzający, antycellulitowy, wyszczuplający, wzmacniający odporność, orzeźwiający, antydepresyjny, ułatwiający zasypianie czy antydepresyjny. Masaże aromaterapeutyczne są jedną z najprzyjemniejszych form relaksu. W naszym gabinecie masażu stosujemy tylko najlepsze, 100% olejki eteryczne.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Poprawia psychofizyczny stan pacjenta. Dzięki niemu uzyskamy spokój, złagodzimy zmęczenie fizyczne i psychiczne oraz poprawimy nastrój. Masaż ten znakomicie wpływa na ogólne samopoczucie i uwalnia od stresów spowodowanych pracą i trudami dnia codziennego. Doskonale odżywia i dotlenia wszystkie tkanki organizmu. Ma działanie przeciwbólowe dzięki maksymalnemu rozluźnieniu mięśni. Jest dobrym sposobem na odzyskanie wewnętrznej równowagi.

Masaż relaksacyjny wykonywany jest spokojnie, w tempie umiarkowanym. Intensywność poszczególnych technik dobrana jest tak, aby wprowadzić pacjenta w głęboki stan odprężenia. Do tego masażu stosuje się oliwkę oraz bardzo często olejki eteryczne. Wykonywany w towarzystwie relaksującej, spokojnej muzyki.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest jednych z najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej stosowanych zabiegów wchodzących w skład odnowy biologicznej sportowca. Czasem jest jedyną formą odnowy stosowaną przez sportowców. Jest znakomitym środkiem do walki ze zmęczeniem i bólem powysiłkowym, 2-3 krotnie zwiększa okres powrotu do stanu prawidłowego. Istotnie wpływa na gibkość, szybkość, siłę oraz zdolność do pracy. Jest nieodzowny przed treningiem lub przed startem w zawodach.

Pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych wynikających z przeciążenia organizmu, a także spowodowanych urazami, kontuzjami i chorobami.Podobny jest do masażu klasycznego ale wykonywany zdecydowanie silniej i energiczniej. Techniki są specyficzne i dobrane do konkretnej dyscypliny sportu. Zadaniem tego masażu jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca po dużym wysiłku do prawidłowego stanu. Nasz gabinet masażu oferuje trzy rodzaje masażu sportowego: przedwysiłkowy, międzystartowy i powysiłkowy.

Drenaż limfatyczny

Układ limfatyczny transportuję limfę. Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie płynu tkankowego i różnych zawartych w nim substancji do układu żylnego. Celem manualnego drenażu limfatycznego jest poprawienie zaburzonego odpływu limfy i przywrócenie mu pierwotnych funkcji. Szczególnie istotna jest znajomość anatomii i fizjologii układu oraz technik manualnych.

Układ limfatyczny jest inny od układu żylnego, choć jest z nim ściśle powiązany. Dlatego też drenaż limfatyczny jest znacząco inny niż masaż klasyczny czy masaż odchudzający. Dzięki technikom manualnym nadmiar limfy odprowadzany jest do pni chłonnych i węzłów chłonnych (mamy ich w organiźmie około 500-600!). Chwyty dopasowywane są do określonych części ciała. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem o niskiej intensywności.

Masaż odchudzający / wyszczuplający

Masaż odchudzający, znany także jako wyszczuplający lub antycellulitowy, wykorzystuje techniki masażu klasycznego. Ma na celu mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej podskórnej oraz odprowadzenie z masowanych okolic toksyn wraz z zalegającą chłonką. Masaż ten zwiększa ukrwienie tkanek podnosząc znacząco temperaturę miejscową oraz ogólną organizmu.

Masaż odchudzający jest jednym z głównych narzędzi podczas walki z nadwagą. Znakomicie uelastycznia skórę. Zabieg ten to jednak nie to samo co odchudzanie. Należy pamiętać, że wspomaga on jedynie cały proces odchudzania. W celu uzyskania najlepszych efektów należy połączyć masaż odchudzający z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym.

Facebook