Trening medyczny – Bodymedica

Leczenie

Trening medyczny

Trening medyczny w Poznaniu

Pomagamy miłośnikom sportu w poprawie wyników sportowych, nawet jeśli zaczynają swoją przygodę z treningiem

Czas trwania: 45 minut

Cena: 170 zł

Dla kogo jest trening medyczny?

Rehabilitacja to praca skoncentrowana na walce z bólem i innym ograniczeniami po urazie czy operacji. Trening medyczny jest jej kontynuacją. Jego zadaniem jest znalezienie słabych obszarów ciała i przywrócenia im odpowiedniego napięcia i siły. Pracując indywidualnie skupiamy się na Twoich potrzebach. Intensywność i trudność ćwiczeń dobrana do możliwości fizycznych stwarza warunki do stopniowego progresu. Przerobienie podstawowych ruchów, wzmocnienie słabych ogniw i odzyskanie równowagi w ciele warunkuje powrót do sportu bez narażania się na dolegliwości bólowe

Między kozetką a właściwym treningiem

Mówi się, że trening medyczny to taki, który wykonuje się po urazach, kontuzjach i operacjach, a przed wejściem we właściwe, intensywne obciążanie mięśni i stawów. Terapia ruchowa w czasie treningu medycznego ma na celu wzmocnienie osłabionych partii ciała i przywrócenie prawidłowego napięcia przeciążonym mięśniom i stawom. W Body Medica skupiamy się na reedukacji podstawowych wzorców ruchowych, które mają bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego ciała. Aby powrócić do uprawiania sportu lub zwykłych aktywności dnia codziennego bez narażania swojego ciała na dolegliwości bólowe niezbędny jest powrót do podstaw i praca nad wzmacnianiem swoich najsłabszych ogniw, które z czasem zaprocentują zdrowiem, dobrą i dobrym samopoczuciem.

Wywiad i trening

Każdy trening zaczyna się od wywiadu, ustalenia wspólnych celów lub oceny efektów wcześniejszych treningów. Nasze ciało jest perfekcyjnie działającą maszyną. Działa ono znakomicie do momentu, aż pojawią się w nim zaburzenia. Wtedy jednym z najskuteczniejszych narzędzi staje się diagnostyka funkcjonalna. Pozwala ona na identyfikację najsłabszego ogniwa i ocenę poprawności fundamentalnych wzorców ruchowych.

Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport rekreacyjny, czy profesjonalny, u podnóża każdej aktywności leżą fundamentalne wzorce ruchowe. Ocena funkcjonalna, prowadzona przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji i treningu, pozwala na określenie asymetrii i ograniczeń w układzie ruchu, które podwyższają ryzyko odniesienia urazu.

Dzięki tym działaniom trening doprowadzi szybko do wyznaczonego celu, niezależnie czy będzie to poprawa funkcji dnia codziennego, czy lepszy wynik sportowy. Opiera się na indywidualnym podejściu ćwiczącego i dużej dawce motywacji. Poprawia się mobilność, motoryka, siła i szybkość. Trening medyczny opiera się na doborze ćwiczeń od izolowanych po wszechstronne, a progresja zależy od stanu wyjściowego i możliwości ćwiczącego.